Robitussin Junior suchý drážd. k.por. sir.100ml/75mg

Kód: 2436146 Produktové číslo: 9088881327035 ATC skupina: R05DA09 Popis: Léky při kašli a nachlazení Kód SÚKL 0059831
kód SÚKL: 0059831 Léčivá látka obsažená v přípravku Robitussin junior na suchý dráždivý kašel potlačuje a zmírňuje suchý a dráždivý kašel

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
119 Kč , plus doprava
 
Robitussin Junior suchý drážd. k.por. sir.100ml/75mg

 

výrobce

Ivax Pharmaceuticals s.r.o., Opava, ČR.

držitel registračního rozhodnutí

Wyeth Whitehall Export GmbH, Storchengasse 1, A-1150 Vídeň, Rakousko.

složení - (zpravidla) účinné látky

Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 3,75 mg v 5 ml sirupu.

složení - pomocné látky

Glycerol, sodná sůl karmelózy, natrium-benzoát, dinatrium-edetát, roztok maltitolu, ethanol 96% (V/V), kyselina citronová, amarant, karamel, levomenthol, višňové aróma, sorbitol 70% krystalizující, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, čištěná voda.

indikační skupina

Antitusikum.

charakteristika

Léčivá látka obsažená v přípravku Robitussin junior na suchý dráždivý kašel potlačuje a zmírňuje suchý a dráždivý kašel. Nezpůsobuje ospalost. Informace pro diabetiky: je nepravděpodobné, že by sladidla obsažená v přípravku mohla ovlivnit cukrovku Vašeho dítěte. Nepodporuje tvorbu zubního kazu.

indikace nebo použití (parafarm.)

Robitussin junior na suchý dráždivý kašel užívejte pro zmírnění a potlačení úporného suchého a dráždivého kašle. Přípravek je určen dětem od 1 roku.

kontraindikace

Je-li Vaše dítě přecitlivělé (alergické) na kteroukoliv složku přípravku, trpí-li průduškovým astmatem nebo jaterním onemocněním, přípravek mu nepodávejte. Přípravek rovněž nepodávejte při kašli s hojným odkašláváním řídkého hlenu.

nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle velmi dobře snášen, mohou se však po něm vyskytnout zažívací potíže nebo závratě. Objeví-li se jakékoliv neobvyklé potíže, poraďte se s lékařem.

interakce

Nepodávejte svému dítěti současně s přípravkem Robitussin junior na suchý dráždivý kašel jiné léky proti kašli ani léčiva se zklidňujícím či tlumivým účinkem (diazepam). Pokud Vaše dítě užívá nebo v posledních 2 týdnech užívalo léky proti depresi, poraďte se o užívání přípravku nejdříve s jeho ošetřujícím dětským lékařem.

těhotenství a laktace

Přípravek není určen pro těhotné a kojící ženy.

dávkování

Nedoporučí-li lékař jinak, užívají děti 6-12 let: 10 ml každé 4 hodiny;

děti 2-6 let: 5 ml každé 4 hodiny; děti 1-2 roky: dávkování dle doporučení lékaře.

Přípravek není určen dětem do 1 roku. Nepřekračujte doporučené dávkování! Vynechanou dávku podejte co nejdříve, ale interval mezi dávkami nezkracujte a výši dávek neměňte.

způsob použití

K perorálnímu podání. Po odměření jednotlivé dávky přiloženou odměrkou nechte sirup dítěti vypít.

předávkování

V případě předávkování nebo náhodného požití dítětem vyhledejte lékaře.

upozornění (příbalový leták)

Jestliže potíže Vašeho dítěte přetrvávají déle než 3 dny, onemocnění je doprovázeno vysokou horečkou nebo pokud se objeví jakékoliv jiné neobvyklé potíže, poraďte se s lékařem. Přípravek obsahuje etanol, který může ovlivnit některé tělesné funkce, např. pozornost a pohybovou koordinaci.

uchovávání (příbalový leták)

Při teplotě do 25 st. C, chránit před mrazem.

varování (příbalový leták)

Přípravek nepoužívejte, je-li při koupi poškozen uzávěr lahvičky.

Nepoužívejte po uplynutí doby vyznačené na obalu.

Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

balení (příbalový leták)

50 ml (nebo: 100 ml) sirupu, odměrka.

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. malé děti, velké děti
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít suchý kašel
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) sirup
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.