Betadine ung.1x20g (H)

Kód: 5995327165646 Produktové číslo: 5995327165646 ATC skupina: D08AG02 Popis: Antiseptika a dezinficiencia Kód SÚKL 0062320
kód SÚKL: 0062320 Přípravek se používá na popáleniny, řezné a tržné rány, odřeniny, vředová onemocnění kůže způsobená špatnou výživou tkáně (např. proleženiny, bércový vřed)

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
105 Kč , plus doprava
 
Betadine ung.1x20g (H)

 

výrobce

Egis Pharmaceuticals Plc, Budapešť, Maďarsko ve spolupráci s firmou Mundipharma A.G. Basilej, Švýcarsko.

držitel registračního rozhodnutí

Egis Pharmaceuticals Plc, Budapešť, Maďarsko.

složení - (zpravidla) účinné látky

Co obsahuje tento lék?
V 1 gramu masti je obsaženo 100 mg léčivé látky povidonum iodinatum (jodovaný povidon), což odpovídá 10 mg aktivního jodu.

složení - pomocné látky

Hydrogenuhličitan sodný, makrogol 400, makrogol 1000, makrogol 1500, makrogol 4000, čištěnou vodu.

charakteristika

Mast Betadine je antiseptický, desinfekční přípravek se širokým spektrem účinku proti bakteriím, virům, plísním a prvokům.

indikace nebo použití (parafarm.)

Přípravek se používá na popáleniny, řezné a tržné rány, odřeniny, vředová onemocnění kůže způsobená špatnou výživou tkáně (např. proleženiny, bércový vřed) a různá kožní onemocnění spojená s infekcí.

kontraindikace

Kdy se nemá používat mast Betadine

Než začnete používat tuto mast, zodpovězte si následující otázky.

- Vyskytla se u Vás někdy v minulosti závažná alergická kožní reakce (např. vyrážka, svědění) po použití jiné masti nebo přípravku obsahujícího jod nebo některou z výše uvedených složek přípravku?

- Trpíte nějakým onemocněním štítné žlázy?

- Máte zánět kůže provázený výsevem puchýřků (tzv. dermatitis herpetiformis Duhring)?

- Podstupujete zvláštní léčbu radioaktivním jodem? Bude Vám provedeno vyšetření za použití radioaktivního jodu?

- Jste těhotná, plánujete otěhotnění nebo kojíte?

Pokud odpovíte na některou z výše uvedených otázek "ano", pak mast Betadine na svou pokožku nenanášejte. V případě, že neznáte přesně svůj zdravotní stav nebo předchozí onemocnění, poraďte se se svým lékařem.

Pouze ze zvlášť závažných důvodů smí lékař předepsat přípravek (po zvážení poměru rizika a prospěchu) těhotným ženám od 4. měsíce těhotenství, kojícím ženám a dětem ve věku do 6 měsíců.

specielní upozornění

Upozornění před zahájením léčby

Informujte svého lékaře o tom, jestli:

- jste přecitlivělí na jod, makrogoly nebo jiné látky obsažené v přípravku;

- trpíte nějakým onemocněním štítné žlázy;

- máte kožní onemocnění provázené výsevem puchýřků (tzv. dermatitis herpetiformis Duhring);

- jste těhotná nebo kojíte.

Lékař může doporučit používání masti Betadine u dětí. Bez konzultace s lékařem však nepoužívejte tuto mast u předčasně narozených dětí, novorozenců nebo dětí ve věku do 6 měsíců.

Upozornění pro období léčby

Pokud se v průběhu léčby vyskytnou výše uvedené stavy nebo jakékoliv kožní nebo jiné neobvyklé reakce, informujte svého lékaře.

Jestliže v průběhu léčby nezaznamenáte zlepšení nebo dojde ke zhoršení stavu, vyhledejte neprodleně svého lékaře. Vezměte s sebou mast i tuto příbalovou informaci a ukažte je lékaři.

nežádoucí účinky

Během používání přípravku se může v ojedinělých případech vyskytnout podráždění kůže, jako je např. svědění nebo zčervenání pokožky, které je však přechodné.

V případě výskytu jakýchkoliv neočekávaných (tzn. neuvedených v této příbalové informaci) nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí informujte svého lékaře.

Při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

interakce

Jak mohou jiné léky ovlivnit léčbu

Účinky masti Betadine a účinky jiných současně používaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez předpisu. Pokud Vám bude lékař doporučovat nebo předepisovat nějaký lék, informujte ho, že používáte mast Betadine. O vhodnosti současného používání jiných přípravků s místním účinkem, i volně prodejných, se poraďte se svým lékařem.

Mast Betadine se nesmí kombinovat současně s jinými dezinfekčními přípravky obsahujícími rtuť, neboť rtuť reaguje s jodem obsaženým v přípravku na jodid rtuťnatý, který vyvolává silné svědění, a proto nelze nanášet sloučeniny rtuti současně s mastí Betadine nebo v krátké době po jejím použití.

S mastí Betadine se nesmějí současně nanášet přípravky s obsahem enzymů určené k ošetřování ran, neboť by mohlo dojít ke snížení nebo ztrátě účinku jejich enzymatických složek.

Komplex povidonu s jodem (PVP-jod) obsažený v masti Betadine rovněž nelze používat současně s některými dalšími látkami, které s přípravkem chemicky reagují (např. redukční činidla, soli alkaloidů a kyseliny).

dávkování

Mast nanášejte v tenké vrstvě na očištěnou, suchou kůži postižené oblasti 3-4krát denně. V případech silně zaníceného nebo hnisajícího poranění lze mast nanášet častěji, tj. 4-6krát denně, přičemž interval mezi jednotlivým nanášením masti musí být nejméně 4 hodiny. V případě potřeby je možné překrýt ránu obvazem v závislosti na rozsahu a závažnosti poranění.

Mast je určena k zevnímu použití. Nesmí se používat v okolí očí.

Léčba obvykle trvá několik dní. Pokud nejsou výsledky léčby uspokojivé, obraťte se na svého lékaře a poraďte se s ním.

upozornění (příbalový leták)

Řízení motorových vozidel a obsluha strojů v průběhu léčby

Přípravek Betadine, mast, neovlivňuje pozornost.

uchovávání (příbalový leták)

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C, v původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem. Neuchovávejte v chladu, chraňte před mrazem.

varování (příbalový leták)

Přípravek Betadine nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce.

Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí, malé děti, velké děti
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít dezinfekce kůže
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) masti
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.