Zakladní informace

Platba za zboží:

dobírka (35,-), bankovní převod (0,-), hotově


Způsob doručení:

Česká pošta -  od 99,- Kč,

PPL -  139,- Kč

Balíkovna - 65,- Kč

zdarma od 1500,-

Kontakty:

lékárna:  491 541 358

zdravá výživa: 724 629 147

e-mail: posta@lekarnakuklik.cz
 

Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků

Šrobárova 48,
100 41 Praha 10,
+420 272 185 111
http://www.sukl.cz  
 
 
ÚSKVBL
Hudcova 232/56a, Medlánky
621 00 Brno 
+420 541 518 210
https://www.uskvbl.cz/
 

B-komplex forte Zentiva drg.100 GLASS

Kód: 2482462 Produktové číslo: 8594739208599
Přípravek obsahuje směs vitaminů skupiny B

Žádné hodnocení.
Výrobce: Sanofi
Produkt již není v prodeji
B-komplex forte Zentiva drg.100 GLASS


Thiamini hydrochloridum 2 mg, Riboflavinum 2 mg, Pyridoxini hydrochloridum 1 mg, Calcii pantothenas 3 mg, Nicotinamidum 20 mg v 1 obalené tabletě. 
Forte: Thiamini hydrochloridum 15 mg, Riboflavinum 15 mg, Pyridoxini hydrochloridum 10 mg, Calcii pantothenas 25 mg, Nicotinamidum 50 mg v 1 obalené tabletě.


složení - pomocné látky
Lactosum monohydricum, Maydis amylum, Gelatina, Calcii stearas, Talcum, Silica colloidalis anhydrica, Saccharosum, Titanii dioxidum, Carmellosum natricum 20, Paraffinum liquidum, Fuscum chocolatum CH, Fuscum aureum CH, Cera alba et carnauba, Cera alba, Adeps lanae.
Forte: Lactosum monohydricum, Maydis amylum, Gelatina, Calcii stearas, Talcum, Saccharosum, Titanii dioxidum, Carmellosum natricum 20, Paraffinum liquidum, Silica colloidalis anhydrica, Flavum ovi CH, Cera alba et carnauba, Cera alba, Adeps lanae.


popis přípravku
Světle žlutohnědé obalené tablety o průměru 6,1 mm.
Forte: žluté obalené tablety o průměru 10,3 mm.


druh obalu
Blistr, krabička pro skupinové balení, 1 x 10 ks volně ložená.
Forte: blistr, krabička, text příbalové informace je uveden na krabičce.


balení (článek)
30 a 300 obalených tablet, 20 obalených tablet forte.


indikační skupina
Multivitaminový přípravek.


charakteristika
Přípravek obsahuje směs vitaminů skupiny B, které jsou rozpustné ve vodě. Hypovitaminózy bývají většinou komplexní, deficit jednotlivých vitaminů je vzácný vzhledem k jejich obsahu ve smíšené stravě. Při karenci vitaminů skupiny B vznikají poruchy na všech úrovních metabolismu, projevující se především neurologickými poruchami, alterací kůže a sliznic, gastrointestinálními poruchami apod. V organismu se nedeponují a proto se jejich nedostatečný přívod projeví relativně brzy rozvojem hypovitaminózy.
farmakokinetické údaje


Vitaminy skupiny B se velmi dobře vstřebávají v proximální části tenkého střeva. Všechny účinné látky procházejí placentární bariérou.


indikace nebo použití (parafarm.)
Prevence a terapie stavů spojených s deficitem vitaminů skupiny B, který může být výsledkem nedostatečné či jednostranné výživy nebo střevní malabsorpce. Zvýšená potřeba vitaminů skupiny B je u rozsáhlých popálenin, u dlouhotrvajících horečnatých stavů, po gastrektomii, u onemocnění hepatobiliárního traktu, u chorob střev, u hypertyreózy, u protrahovaných infekcí, u maligních onemocnění a při protrahovaném stresu, při neuritidách, při terapii antibiotiky a chemoterapeutiky, které potlačují střevní flóru syntetizující vitaminy skupiny B, dále při léčbě cytostatiky, antituberkulotiky, kontraceptivy s obsahem estrogenů, v dermatologii při některých dermatózách, lámavosti vlasů a nehtů, seboroické dermatitidě, u pacientů na redukční dietě s drastickým omezením potravin, u pacientů s rychlým úbytkem tělesné hmotnosti či při malnutrici v důsledku nepřiměřené stravy, v těhotenství a při kojení.


kontraindikace
Přecitlivělost na složky přípravku.


nežádoucí účinky
Jen zcela ojediněle se při perorálním podávání vyšších dávek může dočasně objevit pálení žáhy či nauzea a jen zcela výjimečně hypersenzitivní reakce, rash a zarudnutí kůže.


interakce
Cytostatika doxifluridin a fluorouracil snižují účinky thiaminu, alkohol zhoršuje jeho vstřebávání. Již v dávce 5 mg snižuje pyridoxin účinky levodopy. Některé léky např. isoniazid a perorální kontraceptiva alterují metabolismus či biologickou dostupnost pyridoxinu. Současné podání penicilaminu může způsobit anémii či periferní neuritidu v důsledku antagonismu s pyridoxinem anebo zvýšit renální vylučování pyridoxinu. Současné podání statinů a nikotinamidu je spojeno se zvýšeným rizikem rhabdomyolýzy či akutního renálního selhání.


těhotenství a laktace
Přípravek mohou užívat těhotné i kojící ženy.


dávkování
Obvykle se podává dospělým i dětem 1-3 tablety denně, při potřebě vyšších dávek dospělým 1 tableta forte 1-3krát denně.


použití, exspirace
18


způsob skladování
Při teplotě 10-25 st. C, v původním vnitřním obalu. 

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.