Zakladní informace

Platba za zboží:

dobírka (35,-), bankovní převod (0,-), hotově


Způsob doručení:

Česká pošta -  od 99,- Kč,

PPL -  139,- Kč

Balíkovna - 65,- Kč

zdarma od 1500,-

Kontakty:

lékárna:  491 541 358

zdravá výživa: 724 629 147

e-mail: posta@lekarnakuklik.cz
 

Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků

Šrobárova 48,
100 41 Praha 10,
+420 272 185 111
http://www.sukl.cz  
 
 
ÚSKVBL
Hudcova 232/56a, Medlánky
621 00 Brno 
+420 541 518 210
https://www.uskvbl.cz/
 

Zyrtec por. tbl. flm.20x10mg

Kód: 8594013101325 Produktové číslo: 8594013101325 ATC skupina: R06AE07 Popis: Antihistaminika pro systémovou aplikaci Kód SÚKL 0155683
kód SÚKL: 0089811 vysoce účinné antihistaminikum a antialergikum

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
198 Kč , plus doprava
 
Zyrtec por. tbl. flm.20x10mg

Charakteristika

Cetirizin je vysoce účinné antihistaminikum a antialergikum s minimálním výskytem ospalosti po běžné léčebné dávce. Cetirizin tlumí jak "časnou" fázi alergické reakce zprostředkovanou histaminem, tak i pohyb buněk zánětu, zejména eozinofilů a uvolňování působků spojených s "pozdní" fází alergické reakce. Vzhledem k prodlouženému účinku cetirizinu je možné jej u dospělých a větších dětí podávat v jedné denní dávce.
Indikace

Zyrtec se užívá v léčbě celoroční alergické rýmy, sezónní alergické rýmy a alergického zánětu spojivek (senná nebo též pylová rýma), svědění, kopřivky. Přípravek mohou užívat dospělí i děti od 6 let věku.

Bez konzultace s lékařem je použití přípravku možné u sezónní alergické rýmy a alergického zánětu spojivek (senná nebo též pylová rýma), svědění a kopřivky u dospělých a dětí nad 12 let věku.
Kontraindikace

ZYRTEC nesmí užívat pacienti s přecitlivělostí na některou ze složek přípravku a pacienti se závažnou poruchou funkce ledvin.

Pro použití ZYRTECu v těhotenství musí být zvlášť závažné důvody. Protože ZYRTEC přestupuje do mateřského mléka, nesmějí jej užívat kojící matky.
Nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle dobře snášen. Zřídka se mohou projevit slabé a přechodně se vyskytující nežádoucí účinky, jako např. bolesti hlavy, únava, závratě, ospalost, nebo naopak neklid. Rovněž zřídka se může vyskytnout suchost v ústech nebo zažívací potíže (bolest v nadbřišku, nevolnost). Při případném výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem. Vzácně se mohou vyskytnout projevy přecitlivělosti na přípravek (kopřivka, otok měkkých tkání, dušnost). V tomto případě je nutné přerušit užívání přípravku a okamžitě vyhledat lékaře.
Interakce

Interakce s jinými léčivy nebo s alkoholem (při hladině alkoholu v krvi 0,5 g/l) nejsou dosud známy. Přesto se doporučuje nepožívat nadměrně alkoholické nápoje během užívání přípravku.
Dávkování a způsob použití

Pokud lékař neurčí jinak užívají dospělí a děti od 12 let 1 tabletu (10 mg) 1x denně.

Děti 6-12 let: půl tablety (5 mg) 2 x denně nebo 1 tabletu (10 mg) jednou denně.

Mezi jednotlivými dávkami musí být časový odstup alespoň 10 hodin.

Tablety je třeba spolknout a zapít sklenicí vody.
Upozornění

V případě, kdy nebyla lékařem stanovena diagnóza, se nedoporučuje přípravek užívat déle než 1 týden. Jestliže se do 1 týdne příznaky nezlepší, nebo se dokonce zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky, poraďte se o vhodnosti dalšího užívání přípravku s lékařem.

Při předpisu jiných léků oznamte lékaři, že užíváte Zyrtec.

Studie u zdravých dobrovolníků neprokázaly žádný vliv po podání 20-25 mg cetirizinu na bdělost nebo reakční dobu. Přesto se doporučuje nepřekročit doporučenou denní dávku, pokud budete řídit motorové vozidlo nebo obsluhovat stroje.

U nemocných s poruchami funkce ledvin se dávka obvykle snižuje na polovinu. Nemocní s poruchami funkce ledvin mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.

O vhodnosti současného užívání přípravku s jinými léky se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.
Předávkování

Při předávkování (více než 5 tablet v jedné dávce) může být hlavním příznakem ospalost. U dětí však může předávkování vyvolat i podrážděnost a neklid. Při předávkování (zvláště u dětí) je nutno okamžitě vyhledat lékaře. Specifický protilék není dosud znám.
Varování

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.
Uchovávání

Žádné zvláštní podmínky uchovávání.
Balení

7 x 10 mg - jeden blistr se sedmi potahovanými tabletami, papírová krabička.
20 x 10 mg - dva blistry, každý s 10 potahovanými tabletami, papírová krabička.
Výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu.
 

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.