Robitussin Antitussi. suchý kaš.por. sir.100ml/150mg

Kód: 2436104 Produktové číslo: 9088881327028 ATC skupina: R05DA09 Popis: Léky při kašli a nachlazení Kód SÚKL 0059833
kód SÚKL: 0059833 Léčivá látka obsažená v přípravku Robitussin antitussicum na suchý dráždivý kašel potlačuje a zmírňuje suchý a dráždivý kašel

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
155 Kč , plus doprava
 
Robitussin Antitussi. suchý kaš.por. sir.100ml/150mg

 

výrobce

Ivax Pharmaceuticals s.r.o., Opava, ČR.

držitel registračního rozhodnutí

Wyeth Whitehall Export GmbH, Storchengasse 1, A-1150 Vídeň, Rakousko.

složení - (zpravidla) účinné látky

Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 7,5 mg v 5 ml sirupu.

složení - pomocné látky

Glycerol, sodná sůl karmelózy, natrium-benzoát, dinatrium-edetát, roztok maltitolu, ethanol 96% (V/V), kyselina citronová, amarant, karamel, levomenthol, višňové aroma, sorbitol 70% krystalizující, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, čištěná voda.

indikační skupina

Antitusikum.

charakteristika

Léčivá látka obsažená v přípravku Robitussin antitussicum na suchý dráždivý kašel potlačuje a zmírňuje suchý a dráždivý kašel. Neúčinkuje proti bolesti a má jen minimální zklidňující účinek. Nezpůsobuje ospalost. Informace pro diabetiky: je nepravděpodobné, že by sladidla obsažená v přípravku mohla ovlivnit Vaši cukrovku.

Nepodporuje tvorbu zubního kazu.

indikace nebo použití (parafarm.)

Robitussin antitussicum na suchý dráždivý kašel užívejte pro zmírnění a potlačení suchého a dráždivého kašle. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 6 let.

kontraindikace

Přípravek neužívejte, jste-li přecitlivělí (alergičtí) na kteroukoliv složku přípravku, trpíte-li průduškovým astmatem, jaterním onemocněním, v těhotenství a během kojení. Přípravek rovněž neužívejte při kašli s hojným odkašláváním řídkého hlenu.

nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle velmi dobře snášen, mohou se však po něm vyskytnout zažívací potíže nebo závratě. Objeví-li se jakékoliv neobvyklé potíže, poraďte se s lékařem.

interakce

Neužívejte současně s přípravkem Robitussin antitussicum na suchý dráždivý kašel jiné léky proti kašli ani léčiva se zklidňujícím či tlumivým účinkem (diazepam). Pokud užíváte nebo jste v posledních 2 týdnech užíval(a) léky proti depresi, poraďte se o užívání přípravku Robitussin antitussicum na suchý dráždivý kašel nejdříve se svým ošetřujícím lékařem.

dávkování

Nedoporučí-li lékař jinak, řiďte se následujícím dávkovacím schématem:

Dospělí a děti od 12 let: 7,5 ml každé 4 hodiny.

Děti 6-12 let: 5 ml každé 4 hodiny.

Přípravek není určen dětem do 6 let. Nepřekračujte doporučené dávkování! Vynechanou dávku užijte co nejdříve, ale interval mezi dávkami nezkracujte a výši dávek neměňte.

způsob použití

K perorálnímu podání. Po odměření jednotlivé dávky přiloženou odměrkou sirup vypijte.

předávkování

V případě předávkování nebo náhodného požití dítětem vyhledejte lékaře.

upozornění (příbalový leták)

Jestliže Vaše potíže přetrvávají déle než týden (u dětí 3 dny), onemocnění je doprovázeno vysokou horečkou nebo pokud se objeví jakékoliv jiné neobvyklé potíže, poraďte se s lékařem. Přípravek obsahuje etanol, který může ovlivnit Vaši schopnost řídit motorová vozidla a obsluhovat stroje.

uchovávání (příbalový leták)

Při teplotě do 25 st. C, chránit před mrazem.

varování (příbalový leták)

Přípravek nepoužívejte, je-li při koupi poškozen uzávěr lahvičky.

Nepoužívejte po uplynutí doby vyznačené na obalu.

Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

balení (příbalový leták)

50 ml (nebo: 100 ml) sirupu, odměrka.

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí, velké děti
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít suchý kašel
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) sirup
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.