Preparation H ung.1x25g

Kód: 2425206 ATC skupina: C05AX03 Popis: Vasoprotektiva Kód SÚKL 0049528
Preparation H se používá k rychlému, dočasnému zmírnění bolestivého pálení, svědění a dalších nepříjemných potíží při hemoroidech. Je určen pro dospělé pacienty

Žádné hodnocení.
Poslední kusy na skladě!
168 Kč , plus doprava
(5.600 Kč/1 kg)
 ks
Preparation H ung.1x25g

 

Výrobce

Wyeth Pharmaceuticals Ltd., Havant, Hants, Velká Británie
Wyeth Lederle S.p.A., Aprilia, Itálie

Držitel rozhodnutí o registraci

Wyeth Whitehall Export GmbH, Consumer Healthcare, Wien, Rakousko

Složení

Léčivé látky:
Faecis extractum fluidum 1,00 g
Squali oleum 3,00 g ve 100 g masti.

Pomocné látky:
Bílá vaselina, lehký tekutý parafin, tuk z ovčí vlny, masťový základ, tymiánová silice (červená), methylparaben, propylparaben, glycerol.

Indikační skupina

Antihemoroidalum.

Charakteristika

Mast Preparation H obsahuje vitaminy A a D ve formě tuku ze žraločích jater. Tyto vitaminy jsou nezbytné k obnově výstelky (epitelu) na poškozeném nebo poraněném místě. Složka výtažku ze živých kvasinek má stimulační vliv na dýchání buněk a tím i hojení ran. Přípravek rovněž pomáhá zmenšit otok zanícených tkání.

Indikace

Preparation H se používá k rychlému, dočasnému zmírnění bolestivého pálení, svědění a dalších nepříjemných potíží při hemoroidech. Je určen pro dospělé pacienty.

Přípravek mohou používat těhotné ženy a kojící matky, neboť vitamin A se z konečníku nevstřebává.

Kontraindikace

Preparation H se nesmí použít při známé přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku. Přípravek není vhodný pro děti.

Nežádoucí účinky

Nejsou známy. V případě jakékoliv neobvyklé reakce po použití přípravku se poraďte s lékařem.

Interakce

Není známo, že by při současném užívání jiných léčiv docházelo k vzájemnému ovlivnění účinků. Než začnete současně s Preparation H užívat nějaký jiný volně prodejný lék, poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Dávkování

Nedoporučí-li lékař jinak, používají dospělí pro dosažení úlevy mast obvykle ráno, před spaním a po každé stolici, vždy po předchozím omytí. V léčení pokračujte ještě nějakou dobu po ústupu potíží (celkem po dobu nejméně 5 dnů). Přetrvávají-li potíže i nadále, konzultujte svého lékaře.

Způsob použití

Přípravek se používá místně. Přiměřené množství naneste (případně za pomoci aplikátoru) na postižené místo. Aplikátor je nutno před každým použitím zvlhčit a po něm pečlivě očistit.

Upozornění

Trpíte-li hemoroidy, měl(a) byste se poradit se svým lékařem. Krvácíte-li z konečníku a jste-li jakkoliv na pochybách, zda jde o krvácení z hemoroidů, vyhledejte lékaře co možná nejdříve.

Předávkování

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Uchovávání

Uchovávejte při teplotě do 25 °C.

Varování

Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení

Tuba s obsahem 25 nebo 50 g, aplikátor.

Datum poslední revize textu: 15.8.2008.

Vysvětlivky zkratek uvedených na obale:
EXP (datum expirace - vytlačeno do fólie)
LOT (číslo šarže - vytlačeno do fólie)

Jak předcházet hemoroidům?

Nepříjemným potížím s hemoroidy lze předejít několika jednoduchými preventivními opatřeními.

Péče o pravidelnou stolici
Pokuste se vyvarovat obtížného a namáhavého vyprazdňování, zvláště pocházíte-li z rodiny, ve které se hemoroidy často vyskytují. Zvykněte si vyprazdňovat se snadno a přirozeně každý den, nejlépe ráno ve stejnou dobu. Nepoužívejte zbytečně projímadla.

Velmi užitečná je i správná dieta
Jezte co nejvíce stravy bohaté na vlákninu, po níž stolice nebude ani příliš tuhá ani příliš řídká. Díky tendenci přijímat příliš mnoho upravené a jednostranné stravy jsou dnes hemoroidy mnohem častější, než před 50 lety. Potraviny, které byste měli pravidelně jíst, jsou např. obilné vločky, celozrnný chléb, ovoce a čerstvá zelenina. Vyvarujte se potravin o nichž víte, že Vám způsobují zácpu. I přes individuální rozdíly jsou takovými potravinami nejčastěji bohatá a kořeněná jídla, alkohol, káva a čaj.

Hygiena
Úlevu při hemoroidech přináší opatrné a pečlivé omývání konečníku a odstraňování zbytků stolice a dráždivých látek, které způsobují bolest, otoky a svědění. Postižená místa je nutno udržovat v co největším suchu, neboť sucho napomáhá hojení. Z téhož důvodu dávejte přednost bavlněnému prádlu před prádlem z umělých vláken.

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít hemoroidy
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) masti
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.