Preparation H rct. sup.12

Kód: 2425230 Produktové číslo: 9120036091382 ATC skupina: C05AX03 Popis: Vasoprotektiva Kód SÚKL 0164868
kód SÚKL: 0164868 Preparation H se používá k rychlému, dočasnému zmírnění bolestivého pálení, svědění a dalších nepříjemných potíží při hemoroidech

Žádné hodnocení.
Produkt již není v prodeji
Preparation H rct. sup.12

 

výrobce

Wyeth Pharmaceuticals, New Lane, Havant, Hants, Velká Británie.
Haupt Pharma Livron, Livron, Francie.

držitel registračního rozhodnutí

Wyeth Whitehall Export GmbH, Consumer Healthcare, Wien, Rakousko.

složení - (zpravidla) účinné látky

Jeden čípek (2,3 g) obsahuje: Faecis extractum fluidum 23 mg, Squali oleum 69 mg.

složení - pomocné látky

Čípkový základ W 35, ceresin, makrogol-600-dilaurát, kakaový olej, glycerol.

indikační skupina

Antihemoroidalum.

charakteristika

Čípky Preparation H obsahují vitaminy A a D ve formě tuku ze žraločích jater. Tyto vitaminy jsou nezbytné k obnově výstelky (epitelu) na poškozeném nebo poraněném místě. Složka výtažku ze živých kvasinek má stimulační vliv na dýchání buněk a tím i hojení ran. Přípravek rovněž pomáhá zmenšit otok zanícených tkání.

indikace nebo použití (parafarm.)

Preparation H se používá k rychlému, dočasnému zmírnění bolestivého pálení, svědění a dalších nepříjemných potíží při hemoroidech. Je určen pro dospělé pacienty.

kontraindikace

Preparation H se nesmí použít při známé přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku.

Přípravek není vhodný pro děti.

nežádoucí účinky

Nejsou známy. V případě jakékoliv neobvyklé reakce po použití přípravku se poraďte s lékařem.

interakce

Není známo, že by při současném užívání jiných léčiv docházelo k vzájemnému ovlivnění účinků. Než začnete současně s Preparation H užívat nějaký jiný volně prodejný lék, poraďte se s ošetřujícím lékařem.

těhotenství a laktace

Přípravek mohou používat těhotné ženy a kojící matky, neboť vitamin A se z konečníku nevstřebává.

dávkování

Nedoporučí-li lékař jinak, užívají dospělí pro dosažení úlevy obvykle jeden čípek ráno, jeden na noc a jeden po každé stolici. V léčení pokračujte ještě nějakou dobu po ústupu potíží (celkem po dobu nejméně 5 dnů). Přetrvávají-li potíže i nadále, konzultujte svého lékaře.

způsob použití

V místě perforace oddělte z proužku 1 čípek. Obal mírným tahem roztrhněte a čípek z něj vyjměte. Zakulaceným koncem napřed jej zaveďte hluboko do konečníku, nejlépe v mírném předklonu.

předávkování

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

upozornění (příbalový leták)

Trpíte-li hemoroidy, měl(a) byste se poradit se svým lékařem. Krvácíte-li z konečníku a jste-li jakkoliv na pochybách, zda jde o krvácení z hemoroidů, vyhledejte lékaře co možná nejdříve.

uchovávání (příbalový leták)

Při teplotě do 25 st. C.

informace pro pacienta

Jak předcházet hemoroidům?

Nepříjemným potížím s hemoroidy lze předejít několika jednoduchými preventivními opatřeními.

Péče o pravidelnou stolici

Pokuste se vyvarovat obtížného a namáhavého vyprazdňování, zvláště pocházíte-li z rodiny, ve které se hemoroidy často vyskytují. Zvykněte si vyprazdňovat se snadno a přirozeně každý den, nejlépe ráno ve stejnou dobu. Nepoužívejte zbytečně projímadla.

Velmi užitečná je i správná dieta

Jezte co nejvíce stravy bohaté na vlákninu, po níž stolice nebude ani příliš tuhá ani příliš řídká. Díky tendenci přijímat příliš mnoho upravené a jednostranné stravy jsou dnes hemoroidy mnohem častější, než před 50 lety. Potraviny, které byste měli pravidelně jíst, jsou např. obilné vločky, celozrnný chléb, ovoce a čerstvá zelenina. Vyvarujte se potravin o nichž víte, že Vám způsobují zácpu. I přes individuální rozdíly jsou takovými potravinami nejčastěji bohatá a kořeněná jídla, alkohol, káva a čaj.

Hygiena

Úlevu při hemoroidech přináší opatrné a pečlivé omývání konečníku a odstraňování zbytků stolice a dráždivých látek, které způsobují bolest, otoky a svědění. Postižená místa je nutno udržovat v co největším suchu, neboť sucho napomáhá hojení. Z téhož důvodu dávejte přednost bavlněnému prádlu před prádlem z umělých vláken.

varování (příbalový leták)

Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít hemoroidy
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) čípky
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

captchaZobrazit jiný kód
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.