Zakladní informace

Platba za zboží:

dobírka (30,-), bankovní převod (0,-), hotově


Způsob doručení:

Česká pošta -  od 89,- Kč,

PPL -  99,- Kč

zdarma od 1500,-

Kontakty:

lékárna:  491 541 358

zdravá výživa: 724 629 147

e-mail: posta@lekarnakuklik.cz
 

Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků

Šrobárova 48,
100 41 Praha 10,
+420 272 185 111
http://www.sukl.cz

Nutrilon Nutriton 135g

Kód: 2774926 Produktové číslo: 9001375143904 Kód SÚKL 0033218
Jediný přípravek na trhu do mateřského mléka, určený pro kojené děti, které ublinkávají

Žádné hodnocení.
Poslední kusy na skladě!
Produkt je zařazen do skupiny potravních doplňků bez schválených léčivých účinků. Nejedná se o lék. Nenahrazuje pestrou stravu. Dodržujte doporučené denní dávky. Uchovávejte mimo dosah dětí.
219 Kč , plus doprava
(1.564 Kč/1 kg)
 ks
Nutrilon Nutriton 135g

Popis:

Pomáhá při ublinkávání kojených dětí. Od narození, instantní přídavek do mateřského mléka pro kojence, které ublinkávají.

Nutriton je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely vhodná pro kojence od narození. Je určená jako přídavek do mateřského mléka pro kojence, kteří ublinkávají. Nutriton je účinný při ublinkávání díky obsahu speciální přírodní složky – karubinu (mouce ze svatojánského chleba bohaté na vlákninu), která zahustí mateřské mléko a sníží se četnost blinkání. Účinky karubinu na ublinkávání byly vědecky prokázané.

U nekojených ublinkávajících dětí doporučujeme podávat Nutrilon AR, který též obsahuje karubin. V případě souběžného výskytu ublinkávání a jiné specifické výživové potřeby u nekojených dětí je možné Nutriton smíchat i s jinými speciálními mléky Nutrilon (např. Nutrilon HA či Nutrilon Allergy care).

Užití:

Instatní Nutriton je určen k dietnímu postupu při těchto obtížích:

Ublinkávání způsobené jícnovým refluxem – nedostatečným uzávěrem mezi jícnem a žaludkem, kdy se strava snadněji dostává ze žaludku zpět do jícnu a do úst. Ublinkávání, u něhož nejsou známy žádné organické důvody, a proto může být dobře zvládnuto zařazením zahuštěné potravy do stravy. Nutriton přidávaný do odstříkaného mateřského mléka:

Přidejte 1 zarovnanou odměrku Nutritonu do každých 100 ml mateřského mléka zahřátého na tělesnou teplotu. Dobře zamíchejte, nechte max. 3–4 minuty odstát, dokud Nutriton nezahustí mléko. Znovu zamíchejte a okamžitě použijte. Savička kojenecké lahve bude potřebovat větší otvor ve srovnání s nezahuštěným mlékem.

Nutriton podávaný samostatně jako gel:

Pokud nemůžete nebo nechcete využít metodu přidání Nutritonu přímo do mateřského mléka, můžete jej podávat dítěti samostatně lžičkou v malých množstvích před a v průběhu kojení. Rozpustíme 1 zarovnanou odměrku Nutritonu v 25 ml převařené vody určené pro kojence ochlazené na tělesnou teplotu. Důkladně zamícháme a necháme max. 3–4 minuty odstát, aby mohl Nutriton zhoustnout. Zamíchejte znovu a okamžitě podávejte. Přirozeným reflexem dítěte je vypuzování lžičky z úst. Doporučujeme tedy pokládat lžičku na špičku jazyka a mírně zatlačit dolů, aby došlo k polknutí gelu. Nepoužitý Nutriton gel okamžitě zlikvidujte.

Důležité rady:

Připravenou stravu spotřebujte do dvou hodin. Vždy zlikvidujte nespotřebovanou stravu. Neohřívejte stravu v mikrovlnné troubě, abyste předešli opaření dítěte v důsledku nerovnoměrného ohřátí. Nikdy nepřidávejte do výživy více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného. Dohlédněte na hygienu ústní dutiny v období růstu prvních zoubků, především před spaním.

Uchovávání:

Po každém použití obal vždy pečlivě uzavřete a uchovávejte ji na suchém a chladném místě (ne v ledničce). Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah spotřebujte do 1 měsíce po otevření.

Složení:

Maltodextrin, zahušťovadlo karubin (mouka ze svatojánského chleba), uhličitan vápenatý, síran železnatý, síran zinečnatý. Složení se vztahuje k sušenému stavu potraviny.

Návod na přípravu výživy:

Existují dvě základní metody použití Nutritonu u kojenců, kteří ublinkávají. Buď jako součást odstříkaného mateřského mléka nebo k samostatnému podávání před a v průběhu kojení. Následující doporučení ohledně množství mohou být přizpůsobena individuálním požadavkům – například v případě že je mléko/gel příliš hustý, je možné počet odměrek snížit až o polovinu.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.