Maalox por. tbl. mnd.40

Kód: 3587080001303 Produktové číslo: 3587080001303 ATC skupina: A02AD Popis: Antacida, antiulcerosa a antiflatulencia Kód SÚKL 0005693
kód SÚKL: 0005693 Přípravek se užívá k léčbě obtíží souvisejících s nadbytkem žaludeční kyselinyPřípravek se užívá k léčbě obtíží souvisejících s nadbytkem žaludeční kyseliny

Žádné hodnocení.
Výrobce: Sanofi Winthrop
Produkt již není v prodeji
Maalox por. tbl. mnd.40

 

Skupina HVLP, Antacida (včetně antiulcerosních léčiv)

výrobce

sanofi-aventis S.p.A., Viale Europe, Origgio, Itálie.

držitel registračního rozhodnutí

sanofi-aventis, s.r.o., Praha, ČR.

složení - (zpravidla) účinné látky

Aluminii hydroxidum 400 mg, Magnesii hydroxidum 400 mg v 1 tabletě.

složení - pomocné látky

Mannitol, sorbitol, sodná sůl sacharinu, sacharóza s kukuřičným škrobem, aroma máty peprné v prášku, magnézium-stearát, stlačitelná sacharóza.

indikační skupina

Antacidum.

charakteristika

Maalox je přípravek proti nadměrné kyselosti žaludeční šťávy (antacidum). Léčivé látky obsažené v přípravku mají silný neutralizační účinek na kyselinu chlorovodíkovou, která je zodpovědná za kyselost žaludečního obsahu, a tím jeho kyselost snižuje.

indikace nebo použití (parafarm.)

Přípravek se užívá k léčbě obtíží souvisejících s nadbytkem žaludeční kyseliny, jako je pálení žáhy (pyróza), zatékání (regurgitace) kyselého žaludečního obsahu do úst. Na doporučení lékaře se přípravek užívá k léčbě zánětů žaludeční sliznice, zánětů sliznice jícnu a může být součástí léčby žaludečního a dvanácterníkového vředu. Přípravek mohou užívat dospělí i dospívající a děti od 15 let.

kontraindikace

Přípravek nesmí být užíván osobami s přecitlivělostí na jakoukoliv složku přípravku. Osoby trpící onemocněním ledvin, poruchami vyprazdňování střev (průjmy, zácpa, zúžení tlustého střeva) nebo poruchou krevních hladin fosforu a hořčíku mohou přípravek užívat pouze na výslovné doporučení lékaře.

Přípravek nesmí být bez přímého doporučení lékaře podáván dětem mladším než 15 let.

nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se vyskytnout poruchy vyprazdňování jako je zácpa nebo průjmy. Při překročení doporučeného dávkování se mohou tyto obtíže stupňovat. Ve vzácných případech se mohou vyskytnout příznaky přecitlivělosti ve formě kožní vyrážky. Při dlouhodobém užívání nebo užívání vysokých dávek může dojít ke snížení vstřebávání fosfátů ze zažívacího traktu.

Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Informujte lékaře v případě úbytku hmotnosti, při potížích s polykáním a při přetrvávajících zažívacích potížích, které se objevily poprvé nebo se nedávno změnily, při selhání ledvin.

Jestliže obtíže přetrvávají více než 10 dní nebo se zhorší, poraďte se s lékařem.

V případě diabetu je nutno vzít v úvahu i přítomnost sacharózy 150 mg v 1 tabletě.

interakce

Účinky přípravku Maalox a jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat. Přípravek může snižovat vstřebávání velké většiny současně užívaných léků (např. antibiotika, přípravky s obsahem železa, fosforu, fluoridu, indomethacin, chlorochin, digoxin, fexofenadin, glukokortikosteroidy, fluorochinolony, kayexalat, ketokonazol, lanzoprazol, fenothiazinová neuroleptika, penicilamin, tyroxin, cimetidin, ranitidin, atenolol, metoprolol, propanolol, diflunisal, cykliny, isoniazid, ethambutol, salicyláty). Je proto vhodné dodržovat mezi užíváním Maaloxu a dalších léků časový odstup nejméně 2 hodiny.

O vhodnosti současného užívání přípravku Maalox s jinými léky se poraďte s lékařem.

těhotenství a laktace

O vhodnosti užívání přípravku v těhotenství a v průběhu kojení se poraďte s lékařem.

dávkování

Pokud lékař neurčí jinak, dospělí a děti od 15 let obvykle pravidelně při obtížích 1-2 tablety.

Maximální počet dávek za den je 6 dávek, nesmí se překročit maximální denní dávka 12 tablet.

způsob použití

Tablety se vycucají nebo rozžvýkají.

předávkování

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

uchovávání (příbalový leták)

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C.

varování (příbalový leták)

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

balení (příbalový leták)

40 žvýkacích tablet.

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí, velké děti
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít pálení žáhy
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) tablety
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Soubory

reklama

Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

captchaZobrazit jiný kód
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.