Linola-Fett Ölbad drm. bal.1x400ml

Kód: 8594156270117 Produktové číslo: 8594156270117 ATC skupina: D02AC Popis: Emoliencia a protektiva Kód SÚKL 0089997
kód SÚKL: 0089997 Tekutá koupelová přísada, olejová koupel bez konzervačních látek, která pokrývá pokožku olejovým filmem, a tím pomáhá obnovení přirozeného mastného povrchu kůže.

Žádné hodnocení.
Poslední kusy na skladě!
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
238 Kč , plus doprava
(595 Kč/1 litr)
 ks
Linola-Fett Ölbad drm. bal.1x400ml

 

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

Dr. August Wolff GmbH & Co. KG Arzneimittel
Sudbrackstrasse 56, 33611 Bielefeld, Německo

Složení

100 g roztoku obsahuje: Parafinum liquidum 48 g, Lipidoacidoesteres mixti 44 g, Alcohola c 10-16 oxyethylenoxypropylenata 1 g, Alcohola c 10-16 oxyethylenata 6 g.

Pomocné látky:
Parfém.

Indikační skupina

Dermatologikum.

Charakteristika

Tekutá koupelová přísada, olejová koupel bez konzervačních látek, která pokrývá pokožku olejovým filmem, a tím pomáhá obnovení přirozeného mastného povrchu kůže.

Terapeutické indikace

Přípravek se používá u dospělých, dětí i kojenců k podpůrné léčbě suchých nebo šupících se onemocnění mazových žláz kůže, jako je např. lupénka (psoriasis vulgaris), atopický ekzém, endogenní ekzém (neurodermitis).

Kontraindikace

Olejová koupel se nepoužívá při přecitlivělosti na účinné a pomocné látky. Při akutních formách lupénky s drobnými neštovičkami, poranění kůže. Při horečnatých onemocněních, tuberkulóze, těžkých srdečních vadách a poruchách krevního oběhu, jakož i vysokého tlaku.

Nežádoucí účinky

Nejsou dosud známy, v ojedinělých případech může dojít k podráždění kůže.

Dávkování a způsob použití

Linola-Fett Ölbad se užívá nejméně 2-3krát týdně.
Je možné denní používání.
Do plné vany (200 litrů) se dává 30-40 ml Linola-Fett Ölbad, na menší množství vody přiměřeně méně (dětská koupel cca 25 litrů - 5 ml, částečná koupel 10 litrů - 2 ml). Při sprchování postačí nanést na pokožku 20 ml přípravku Linola-Fett Ölbad. O jiném než doporučeném dávkování je nutno poradit se s lékařem.
Plné nebo částečné koupele používáme po dobu 4 týdnů.
Doba koupele by neměla přesáhnout 20 minut, u dětí většinou stačí kratší doba (10-15 minut).
Teplota lázně nemá přesáhnout 37 °C.
Při sprchování se nanese Linola-Fett Ölbad přímo na vlhkou kůži.
Přílišné osušení nebo dodatečné použití mýdel nebo syndetů ruší účinek přípravku Linola-Fett Ölbad.

Upozornění

Užíváte-li jiné léky (na lékařský předpis i bez něj), poraďte se o vhodnosti užívání přípravku Linola-Fett Ölbad s lékařem.
Jestliže se příznaky onemocnění nezlepší do 4 týdnů nebo se dokonce zhoršují, nebo se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se s lékařem.
O vhodnosti současného užívání jiných volně prodejných léků se poraďte s lékařem. Při předpisu jiných léků oznamte lékaři, že užíváte přípravek Linola-Fett Ölbad.
Koncentrovaný přípravek nesmí přijít do očí. Pokud k tomu dojde, musí se ihned vymít čistou vodou. Při náhodném požití přípravku Linola-Fett Ölbad je nutné se okamžitě poradit s lékařem.
Pozor na nebezpečí uklouznutí ve vaně.

Uchovávání

Přípravek se uchovává při teplotě do 25 °C.

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí, kojenci, malé děti, velké děti
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít suchá pokožka
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) přísada do koupele
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.