Zakladní informace

Platba za zboží:

dobírka (35,-), bankovní převod (0,-), hotově


Způsob doručení:

Česká pošta -  od 99,- Kč,

PPL -  139,- Kč

Balíkovna - 65,- Kč

zdarma od 1500,-

Kontakty:

lékárna:  491 541 358

zdravá výživa: 724 629 147

e-mail: posta@lekarnakuklik.cz
 

Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků

Šrobárova 48,
100 41 Praha 10,
+420 272 185 111
http://www.sukl.cz  
 
 
ÚSKVBL
Hudcova 232/56a, Medlánky
621 00 Brno 
+420 541 518 210
https://www.uskvbl.cz/
 

Enterol por. plv. sus.10x250mg

Kód: 3583315558079 Produktové číslo: 3583315558079 ATC skupina: A07FA02 Popis: Antidiaroika, střevní protizánětlivá a protiinfekční léčiva Kód SÚKL 0010504
kód SÚKL: 0010504 Saccharomyces boulardii vyrovnává přirozené mikrobiální prostředí střeva. Přípravek Enterol působí také prostřednictvím podpůrného (výživného) účinku na střevní sliznici.

Žádné hodnocení.
Výrobce: Biocodex
Připraveno k odeslání
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
195 Kč , plus doprava
 
Enterol por. plv. sus.10x250mg

 

Skupina HVLP, Digestiva, adsorbentia, acida

výrobce

Biocodex, 1 avenue Blaise Pascal, 60000 Beauvais, Francie.

držitel registračního rozhodnutí

Biocodex, 7 avenue Gallieni, 94250 Gentilly, Francie.

složení - (zpravidla) účinné látky

Saccharomyces boulardii siccatus 250 mg v 1 tobolce nebo v 1 sáčku s práškem (odpovídá minimálně 1 x 10 na 9 životaschopných buněk).

složení - pomocné látky

Tobolky: monohydrát laktózy, magnesium-stearát, želatina, oxid titaničitý.
Prášek pro přípravu perorální suspenze: monohydrát laktózy, fruktóza, koloidní bezvodý oxid křemičitý, ovocné aroma.

indikační skupina

Střevní eubiotikum, antidiarrhoikum.

charakteristika

Saccharomyces boulardii vyrovnává přirozené mikrobiální prostředí střeva. Přípravek Enterol působí také prostřednictvím podpůrného (výživného) účinku na střevní sliznici.

indikace nebo použití (parafarm.)

Přípravek je určen:

- k podpůrné léčbě akutního infekčního průjmu;

- k léčbě i prevenci zánětu tlustého střeva (kolitidy) provázeného průjmy, který může být spojen s léčbou antibiotiky;

- k prevenci kojeneckých průjmů;

- k podpůrné léčbě syndromu dráždivého střeva.

Současně s vankomycinem a metronidazolem se užívá i k léčbě onemocnění vyvolaného Clostridium difficile. O použití přípravku Enterol v této indikaci se však musíte poradit s lékařem.

Přípravek Enterol ve formě tobolek mohou užívat dospělí, mladiství i děti. Dětem do 3 let je třeba podávat pouze obsah tobolek.

Enterol ve formě prášku pro přípravu suspenze se doporučuje podávat dospělým a dětem od 3 let. Dětem do 4 let je možno přípravek podávat pouze po poradě s lékařem.

kontraindikace

Přípravek se nesmí používat u pacientů s přecitlivělostí na některou jeho složku a u pacientů se zavedenou cévkou do krevního oběhu.

nežádoucí účinky

Přípravek je obvykle dobře snášen. Mohou se vyskytnout žaludeční a střevní obtíže (bolesti žaludku, plynatost, zácpa), nebo kožní alergické reakce (svědění, zarudnutí, kopřivka), které však nevyžadují přerušení léčby. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání (podávání dětem) poraďte s lékařem.

interakce

Účinky přípravku Enterol a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Není vhodné užívat přípravek Enterol současně se systémovými antimykotiky (přípravky k léčbě plísňových infekcí užívané ústy nebo injekčně).

Váš lékař by měl být informován o všech lécích, které užíváte, nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Než začnete současně s užíváním přípravku Enterol užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

Používání alkoholických nápojů se během léčby přípravkem Enterol nedoporučuje.

těhotenství a laktace

Vzhledem k nedostatku informací se užívání přípravku Enterol nedoporučuje během těhotenství a kojení. Jestliže během dlouhodobé léčby přípravkem Enterol otěhotníte, poraďte se se svým lékařem, zda můžete v léčbě pokračovat.

dávkování

Pokud lékař nedoporučí jinak, užívají dospělí a děti od 4 let 1 nebo 2 tobolky (1 nebo 2 sáčky) jednou nebo 2krát denně (ráno a večer). Děti do 4 let užívají 1 nebo 2 tobolky (1 nebo 2 sáčky) denně.

Přípravek ve formě prášku pro suspenzi je lépe podávat dětem od 3 let věku.

způsob použití

Tobolky polykejte celé a zapijte dostatečným množstvím tekutiny. Pokud podáváte přípravek ve formě tobolek dětem do 3 let nebo pacientům, kteří mají problémy s polykáním, tobolku otevřete a její obsah smíchejte se sladkým nápojem, potravou, nebo nasypte do kojenecké láhve.

Obsah sáčku smíchejte s vodou, jinou tekutinou nebo potravou.

Přípravek obsahuje živé bakterie, nemíchejte jej proto s velmi studeným nebo teplým nápojem či potravou! Nemíchejte s alkoholickými nápoji.

předávkování

Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

upozornění (příbalový leták)

Bez porady s lékařem užívejte (podávejte dětem) přípravek Enterol nejdéle po dobu dvou dnů. Pokud nedojde ke zmírnění příznaků, nebo se příznaky naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo jiné neobvyklé reakce, poraďte se o další léčbě se svým ošetřujícím lékařem.

Nemíchejte s velmi studeným nebo teplým nápojem či potravou. Nemíchejte s alkoholickými nápoji.

Léčba přípravkem Enterol nenahrazuje dostatečný příjem tekutin, který je u každého průjmového onemocnění nutný k doplnění ztrát tekutin stolicí.

Pokud užíváte Enterol a lékař Vám bude provádět laboratorní mikrobiologické vyšetření stolice, je potřeba jej na tuto skutečnost upozornit, aby nedošlo ke zkreslení nálezu.

uchovávání (příbalový leták)

Žádné zvláštní podmínky uchovávání.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.