Carbocit tbl.20 - blistr

Kód: 8585000415013 Produktové číslo: 8585000415013 ATC skupina: A07BA51 Popis: Antidiarrhoika, intestinální antiinfektiva Kód SÚKL 0031950
kód SÚKL: 0031950 Adsorpční uhlí pohlcuje plyny a toxické látky ze zažívacího ústrojí

Žádné hodnocení.
Poslední kusy na skladě!
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
67 Kč , plus doprava
 


Carbocit tbl.20 - blistr

 

Skupina HVLP, Digestiva, adsorbentia, acida

výrobce

Imuna Pharm a.s., Jarková 17, 082 22 Šarišské Michaľany, SR.

držitel registračního rozhodnutí

Imuna Pharm a.s., Jarková 17, 082 22 Šarišské Michaľany, SR.

složení - (zpravidla) účinné látky

1 tableta obsahuje: Carbo activatus (adsorpční uhlí) 320 mg, Bismuthi subgallas (zásaditý galan vizmutitý) 25 mg, Acidum citricum monohydricum (kyselina citrónová) 3 mg.

složení - pomocné látky

Saccharosum (sacharóza), Cellulosum microcristallinum (mikrokrystalická celulóza), Glycerolum 85% (glycerín), Gelatina (želatina), Talcum (mastek), Magnesii stearas (magnesium stearát), Carboxymethylamylum natricum (sodná sůl karboxymethylškrobu), Citri etheroleum (citronová silice).

indikační skupina

Střevní adsorbens a dezinficiens.

charakteristika

Adsorpční uhlí pohlcuje plyny a toxické látky ze zažívacího ústrojí. Přítomná sloučenina vizmutu má místní dezinfekční a adstringentní účinek v trávicím traktu. Kyselina citrónová nahrazuje nedostatek protonů při jejich nedostatečném vylučování žaludeční sliznicí.

indikace nebo použití (parafarm.)

Carbocit je určen pro léčbu dospělých, mladistvých a dětí starších 3 let. Bez porady s lékařem mohou přípravek krátkodobě (nejdéle 2 dny) užívat dospělí a mladiství u akutních průjmů způsobených dietní chybou, při výskytu méně závažných střevních infekcí způsobených viry a baktériemi a při dráždivém tračníku. Dětem od 3 let může být přípravek podáván pouze na doporučení lékaře. Také dospělí, kteří trpí vředovým zánětem tlustého střeva, zánětem sliznice žaludku a nadměrným rozkladem potravy ve střevě, nebo průjmy vyvolané v průběhu jiných základních onemocnění (cukrovka), mohou přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.

kontraindikace

Přípravek se nepodává dětem do 3 let. Carbocit se nesmí užívat při známé nebo předpokládané přecitlivělosti na sloučeniny vizmutu.

nežádoucí účinky

Při dodržení doporučeného dávkování nejsou dosud známy. Předávkování může způsobit nevolnost a zvracení. Při případném výskytu jakýchkoliv neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

interakce

Carbocit může snižovat vstřebávání a tím účinky jiných léčiv, proto musí být mezi užitím přípravku a užíváním jiných léků dodržen interval alespoň dvou hodin. Při současném užívání jiných léků se poraďte s lékařem.

Přípravek může snižovat i účinek antikoncepčních přípravků užívaných ústy a proto je třeba, aby se ženy v období užívání Carbocitu pojistily i jinou formou antikoncepce.

těhotenství a laktace

Pro nedostatek zkušeností se těhotným a kojícím ženám nedoporučuje.

dávkování

Dospělí a mladiství: pokud lékař neurčí jinak, obyčejně se užívají 2-4 tablety 3-4krát denně, u průjmu obvykle 4-5 tablet 3-4krát denně.

Děti od 3 let: přesné dávkování a délku léčby určí vždy lékař. Obvyklá dávka je 2-4 tablety 3-4krát denně.

způsob použití

Tablety se spolknou celé a zapijí trochou vody, nebo se nechají rozpadnout v sklenici v malém množství vody, důkladně se rozmíchají a obsah sklenice se vypije. Tablety je možné pro jejich velikost rozkousnout nebo rozdrtit a zapít vodou. Dětem se tablety podávají vždy jako suspenze vzniklá rozdrcením nebo rozpadnutím tablet v malém množství vody a dávku dítě zapije sklenicí vody nebo hořkého čaje.

upozornění (příbalový leták)

Jestliže se příznaky onemocnění nezlepší do 2 dnů, nebo se naopak zhoršují, případně se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem. Při užívání tablet se stolice zbarví černě. Toto zbarvení zmizí, když se tablety přestanou užívat.

uchovávání (příbalový leták)

Tablety se uchovávají při teplotě do 25 st. C, v suchu.

varování (příbalový leták)

Přípravek nesmí být užíván po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí. Při náhodném požití nezjištěného množství tablet dítětem vyhledejte ihned lékaře.

balení (příbalový leták)

20 tablet.

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí, malé děti, velké děti
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít průjem
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) tablety
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.