Canespor 1x denně roztok drm. sol.1x15ml

Kód: 8590322000625 Produktové číslo: 8590322000625 ATC skupina: D01AC10 Popis: Antimykotika k užití v dermatologii Kód SÚKL 0137116
kód SÚKL: 0137116 Canespor 1x denně se používá při plísňových onemocněních

Žádné hodnocení.
Výrobce: Bayer s.r.o.
Připraveno k odeslání
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
sleva 10%
Cena před slevou: 149 Kč
Ušetříte: 15 Kč
134 Kč , plus doprava
(6.700 Kč/1 litr)
 ks


Canespor 1x denně roztok drm. sol.1x15ml

 CANESPOR 1X DENNĚ ROZTOK
Kožní roztok

(Bifonazolum) 

Držitel rozhodnutí o registraci 
Bayer s.r.o., Praha , Česká republika

Výrobce
Bayer Healthcare AG, Leverkusen , Německo

Složení
100 ml roztoku obsahuje bifonazolum 1g 
Pomocné látky: bezvodý ethanol, isopropyl-myristát 

Indikační skupina
Širokospektré antimykotikum

Charakteristika
Léčivá látka přípravku Canespor 1x denně bifonazol je antimykotikum se širokým spektrem účinku, vhodné k místní léčbě kožních infekcí vyvolaných kvasinkami, plísněmi a jinými patogenními houbami. Bifonazol dobře proniká do kožních vrstev postižených infekcí a usmrcuje tam původce nákazy nebo brání jejich růstu.

Indikace
Canespor 1x denně se používá při plísňových onemocněních (mykózách) vyvolaných dermatofyty, kvasinkami a jinými houbami. K nákazám citlivým na Canespor 1x denně patří například mykózy nohou a rukou (tinea pedum, tinea manus), mykózy kůže v místech snadného zapaření t.j. především v kožních záhybech (tinea corporis, tinea inguinalis). Dalšími indikacemi jsou jsou pityriasis versicolor (olupující se skvrny obvykle na přední straně trupu nebo na zádech), povrchové kandidózy (zřetelně ohraničené, obvykle červené svědící skvrny, často se objevují v místech zapářky nebo mezi prsty), erythrasma (červenohnědé nesvědivé skvrny až plochy v místech vystavených zvýšenému pocení a tření). Přípravek mohou užívat děti od 3 let a dospělí. 

Kontraindikace
Canespor 1x denně se nesmí užívat při přecitlivělosti na bifonazol nebo pomocnou látku obsaženou v přípravku.

Nežádoucí účinky
Canespor 1x denně je pokožkou dobře snášen. Ve zcela vzácných případech se mohou objevit lehké reakce z podráždění jako je přechodné zarudnutí nebo lehké pálení pokožky, které po ukončení léčby vymizí. 

Při případném výskytu nežádoucích účinků anebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším používání přípravku poraďte s lékařem. 

Interakce
Účinky přípravku Canespor 1x denně a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.“

Dávkování
Canespor 1x denně se na postižená místa nanáší 1x denně, nejlépe večer před spaním.“

Způsob podávání:
Před nanesením přípravku Canespor 1x denně u je vhodné postižená místa omýt a důkladně osušit. 
Několik kapek (asi 3 kapky) obvykle vystačí k ošetření plochy velikosti dlaně ruky. Po aplikaci na postižená místa se roztok lehce rozetře do kůže.
Aby se zabránilo opakování nákazy, je naprosto nezbytné pokračovat v léčbě ještě týden až 2 týdny po vymizení příznaků nebo po vymizení obtíží, ale délka léčby by se v zásadě měla řídit povahou onemocnění.
U jednotlivých druhů onemocnění se doporučuje tato průměrná délka léčby: 
mykózy nohou, mykózy meziprstí 3 týdny
mykózy trupu, rukou a kožních záhybů 2 až 3 týdny
pityriasis versicolor, erythrasma 2 týdny
povrchové kožní kandidózy 2 až 4 týdny


Přípravek nepáchne a dobře se smývá. 
Pokud se příznaky onemocnění nezlepší do 14 dnů, nebo se zhorší, nebo pokud se objeví nežádoucí účinky nebo jiné reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.

Po aplikaci roztoku je třeba si umýt ruce, pokud ruce nejsou postiženým místem určeným k ošetření. 

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny. 

Upozornění
Současně s tímto přípravkem nenanášejte na postižená místa jiné léky k místnímu použití. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře. V těhotenství se smí Canespor 1x denně používat pouze ze zvlášt´závažných důvodů a po konzultaci s lékařem,, během kojení se nesmí nanášet na prsní bradavky. 

U kojenců a dětí do 3 let může být Canespor 1x denně podáván pouze po poradě s lékařem a pod pravidelným lékařským dohledem.“ Pacienti, u kterých došlo v minulosti k hypersenzitivní reakci na jiné imidazolové antifungální látky (např. ekonazol, klotrimazol, mikonazol), musí přípravek užívat s velkou opatrností. 

Nebyly pozorovány žádné účinky na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje. 

Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25 °C, v dobře uzavřené lahvičce, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Varování
Přípravek se nesmí užívat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obale! 
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí! 

Balení 
15 ml nebo 35 ml

Datum revize textu
30.7.2008

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí, velké děti
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít plísňová onemocnění kůže
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) roztok
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.