Zakladní informace

Platba za zboží:

dobírka (35,-), bankovní převod (0,-), hotově


Způsob doručení:

Česká pošta -  od 99,- Kč,

PPL -  139,- Kč

Balíkovna - 65,- Kč

zdarma od 1500,-

Kontakty:

lékárna:  491 541 358

zdravá výživa: 724 629 147

e-mail: posta@lekarnakuklik.cz
 

Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků

Šrobárova 48,
100 41 Praha 10,
+420 272 185 111
http://www.sukl.cz  
 
 
ÚSKVBL
Hudcova 232/56a, Medlánky
621 00 Brno 
+420 541 518 210
https://www.uskvbl.cz/
 

Aulin gel drm. gel 1x100g/3g

Kód: 1207449 Produktové číslo: 8594044141697 ATC skupina: M02AA26 Popis: Lokální léčiva k terapii bolestí svalů a kloubů Kód SÚKL 0066046
kód SÚKL: 0066046 Aulin gel je lék určený k místní léčbě (k zevnímu použití) bolestivých projevů při poúrazových stavech

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
239 Kč , plus doprava
 
Aulin gel drm. gel 1x100g/3g

Co je přípravek Aulin gel?

Aulin gel je registrovaný lék určený k místní léčbě (k zevnímu použití) bolestivých projevů při poúrazových stavech, jako je podvrtnutí, vymknutí, naražení nebo zánět šlach. Léčivou látkou přípravku Aulin gel je nimesulid, který patří do skupiny látek s protizánětlivými a bolest tišícími účinky (odborně lokální nesteroidní antiflogistika). Jejich účinků se využívá u různých nemocí pohybového aparátu.

Podvrtnutí kotníku, kolena či zápěstí je častým zraněním nejen při sportovních či turistických aktivitách, ale také při běžných každodenních činnostech. Podvrtnutí je poranění vazu. Podvrtnutý kloub je bolestivý, oteklý a špatně pohyblivý. Může být také pohmožděný. Pokud se tělo odchýlí od svého normálního rozsahu pohybu, například v případě pádu, rychlých pohybů nebo nárazu do těla, dochází k natažení nebo potrhání vazů.  K podvrtnutí kotníku může dojít jak u sportovců, tak u žen nosících vysoké podpatky. Bolest tišícího a protizánětlivého účinku se využívá také u bolestí zad, svalů a kloubů.

V případě přepětí svalu nebo šlachy může dojít k jejich natažení doprovázenému menší či větší bolestí podle toho, o jak těžkou formu poranění se jedná. K natažení běžně dochází v oblasti nadloktí, lokte, stehna, kolene, kotníku, břicha a v tříslech. V těchto oblastech může dojít také k pohmožděnině (resp. podlitině), kdy se jedná o krvácení do tkáně bez porušení povrchu kůže. Příznakem pohmožděniny je bolest a otok.

Aulin gel je vysoce účinný proti bolesti. Působí rychle. Přináší citelnou úlevu do několika minut od aplikace. U krémů, gelů či mastí proti bolesti závisí jejich účinek na schopnosti prostupu (uvolnění se) léčivé látky do postiženého místa. Aulin gel obsahuje speciální látku transcutol podporující prostup účinné látky přímo na místo účinku. Aulin gel se velmi dobře se roztírá, což ocení zejména pacienti trpící bolestmi zad (velká plocha). Je velmi šetrný k pokožce, nevysušuje ji a nedráždí. Aulin gel je volně prodejný lék dostupný v každé lékárně.

Pokud během dvou až tří dnů nepociťujete zlepšení, je na místě vyhledat lékaře. VŽDY vyhledejte lékaře v případě, že se podvrtnutí týká kolenního kloubu nebo cítíte bolest i při minimálním zatížení kloubu, popř. máte horečku.

Dávkování a použití přípravku Aulin gel:

AULIN gel mohou používat dospělí a děti od 12 let. AULIN gel se aplikuje 2-3 krát denně, obvykle v množství 3 g, což odpovídá asi 6-7 cm vytlačeného pruhu gelu. Gel se nanese v tenké vrstvě na postižené místo a vmasíruje se až do kompletního vstřebání. Pokud není lékařem předepsáno jinak, léčba obvykle trvá 7 – 15 dnů.

Léčivou látkou přípravku Aulin gel je nimesulid, který patří do skupiny látek s protizánětlivými a bolest tišícími účinky.

Množství účinné látky: Nimesulidum  30 mg v 1 g gelu, Dostupné balení: gel 50 g za doporučenou cenu v lékárně: 158,- Kč vč. DPH a gel 100 g za doporučenou cenu v lékárně 230,- Kč vč. DPH. K dostání v lékárně bez lékařského předpisu.

Aulin gel je léčivý přípravek k vnějšímu užití. Léčivou látkou přípravku je nimesulid. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.