Apo-Ibuprofen 400mg por. tbl. flm.100x400mg

Kód: 8594158130723 Produktové číslo: 8594158130723 ATC skupina: M01AE01 Popis: Antirevmatika a protizánětlivé léky Kód SÚKL 0125526
kód SÚKL: 0125526 působí proti zánětu, bolesti a horečce.

Žádné hodnocení.
Poslední kusy na skladě!
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
139 Kč , plus doprava
 


Apo-Ibuprofen 400mg por. tbl. flm.100x400mg

 

Skupina HVLP, Antirheumatica, antiphlogistica, antiuratica

farmakoterapeutická skupina

Nesteroidní antirevmatikum

 

indikační skupina

Antiflogistikum, analgetikum, antipyretikum.
charakteristika

Přípravek obsahuje účinnou látku ibuprofen, který působí proti zánětu, bolesti a horečce.
indikace nebo použití (parafarm.)

Přípravek mohou užívat dospělí a děti od 12 let s tělesnou hmotností nad 50 kg.

Bez porady s lékařem je možné přípravek užívat při bolestivých stavech nerevmatického původu, např. při sportovních a jiných poraněních, při bolestech hlavy nebo zubů, při bolestivé menstruaci a ke zmírnění horečky a bolestí při nachlazení.

U náhle vzniklých nebo vleklých zánětlivých chorob nebo u degenerativních (z opotřebení) onemocnění pohybového ústrojí, u chorob páteře, u mimokloubního revmatismu a při bolestech po operacích lze přípravek užívat pouze na doporučení lékaře. V těchto případech se přípravek užívá většinou dlouhodobě a v dávkování, které určí lékař individuálně.
kontraindikace

Apo-Ibuprofen 400 mg nesmí být užíván při přecitlivělosti na ibuprofen a další složky přípravku, při přecitlivělosti na kyselinou acetylsalicylovou nebo jiné protizánětlivé léky, projevující se jako průduškové astma, kopřivka nebo rýma a dále při aktivním vředu žaludku nebo dvanácterníku a při poruchách krvetvorby nebo srážlivosti krve.

Pouze na doporučení lékaře mohou přípravek užívat těhotné a kojící ženy a nemocní s astmatem, nosními polypy, těžkými poruchami funkce jater, ledvin nebo srdce, hypertenzí (vysoký krevní tlak), nemocní, kteří dříve prodělali vředovou chorobu žaludku nebo dvanácterníku a nemocní, kteří užívají kumarinová antikoagulancia (léčiva snižující srážlivost krve).

Pro relativně vysoký obsah účinné látky není přípravek vhodný pro děti do 12 let věku.
nežádoucí účinky

Při užívání přípravku se mohou vyskytnout zažívací obtíže (nevolnost, pálení žáhy, bolesti v nadbřišku, zvracení, průjem, zácpa) nebo projevy přecitlivělosti (kopřivka, svědění). Vzácně může dojít ke krvácení do trávicího ústrojí a ke vzniku žaludečního nebo dvanácterníkového vředu. U některých nemocných se mohou vyskytnout deprese, zmatenost, nespavost, bolesti hlavy a závratě. Vzácně se mohou vyskytnout i otoky ze zadržování vody (zejména na dolních končetinách u chodících nemocných), poruchy krvetvorby a změny hladin jaterních enzymů. Ojediněle může dojít k poruše činnosti ledvin.

Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
interakce

Účinky přípravku Apo-Ibuprofen 400 mg a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis nebo bez něj. Jestliže vám jiný lékař bude předpisovat nebo doporučovat nějaký další lék, informujte ho, že již užíváte Apo-Ibuprofen 400 mg. Než začnete současně s užíváním přípravku Apo-Ibuprofen 400 mg užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

Apo-Ibuprofen 400 mg zvyšuje:

- účinek přípravků proti srážení krve (kumarinových antikoagulancií a kyseliny acetylsalicylové) a tím zvyšuje nebezpečí krvácení;

- nežádoucí účinky jiných antirevmatik;

- možnost vzniku krvácení ze žaludku a dvanácterníku při současném užívání s glukokortikoidy;

- účinek některých léků proti cukrovce (derivátů sulfonylmočoviny);

- nežádoucí účinky metotrexátu;

- účinek digoxinu, lithia, fenytoinu a kalium šetřících diuretik (močopudných látek, které zadržují v těle draslík).

Apo-Ibuprofen 400 mg snižuje účinek probenecidu, sulfinpyrazonu, furosemidu a některých léků proti vysokému krevnímu tlaku.
dávkování

Neurčí-li lékař jinak, doporučuje se dospělým a dětem nad 12 let věku o hmotnosti více než 50 kg toto dávkování:

Při bolesti a horečce se užívá jednotlivá dávka 400 mg ibuprofenu, tj. 1 potahovaná tableta Apo-Ibuprofenu 400 mg 1-3krát denně. Jednotlivé dávky se užívají s odstupem nejméně 4-6 hodin. Nejvyšší celková denní dávka je 1200 mg ibuprofenu, tj. 3 potahované tablety Apo-Ipobrufenu 400 mg.

U revmatických a dalších onemocnění, u nichž se Apo-Ibuprofen 400 mg užívá pouze na doporučení lékaře, určí dávku a délku léčby lékař podle tíže a průběhu onemocnění. Jednotlivá dávka zde nepřesahuje 800 mg ibuprofenu a doporučovaná celková denní dávka je 1200-2400 mg ibuprofenu, tj. 1-2 potahované tablety Apo-Ibuprofenu 400 mg 3krát denně.

Potahované tablety se nekoušou, užívají se při jídle nebo mezi jídly a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny (alespoň 100 ml).
předávkování

Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem se poraďte s lékařem.
upozornění (příbalový leták)

Pokud bolest přetrvává déle než 5 dnů nebo horečka déle než 2 dny, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Pokud se při léčení revmatických a dalších onemocnění, u nichž se Apo-Ibuprofen 400 mg užívá pouze na doporučení lékaře, nedostaví v průběhu 1-2 týdnů zlepšení, poraďte se s lékařem o dalším postupu.

Bez porady s lékařem neužívejte v žádném případě Apo-Ibuprofen 400 mg déle než 7-10 dní.

Přípravek může u některých jedinců nepříznivě ovlivnit činnosti, vyžadující zvýšenou pozornost, koordinaci pohybů a rychlé rozhodování, jako jsou řízení motorových vozidel a obsluha strojů. Tyto činnosti byste měl(a) vykonávat pouze na základě výslovného souhlasu lékaře.

Při užívání přípravku Apo-Ibuprofen 400 mg není vhodné současné požívání alkoholu, který zvyšuje výskyt nežádoucích účinků

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít bolest, teplota
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) tablety
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.