AESCIN TBL OBD 30X20MG

Kód: 2045848 Produktové číslo: 8592387017150 ATC skupina: C05CX Popis: Vasoprotektiva Kód SÚKL 0107806
kód SÚKL: 0107806 Alfa-aescin působí proti otokům a zánětům

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
109 Kč , plus doprava
 
AESCIN TBL OBD 30X20MG

 

výrobce

Teva Kutno S.A., Kutno, Polsko.

držitel registračního rozhodnutí

Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o., Praha, ČR.

složení - (zpravidla) účinné látky

Alfa-aescinum 20 mg v 1 potahované tabletě.

složení - pomocné látky

Monohydrát laktózy, bramborový škrob, povidon, mastek, stearan hořečnatý, polysorbát 80, disperse methakrylátového kopolymeru typu L 30%, sodná sůl karmelózy, oxid titaničitý (E171), hlinitý lak oranžové žluti (E110).

indikační skupina

Antiflogistikum, venofarmakum.

charakteristika

Alfa-aescin působí proti otokům a zánětům. Normalizuje propustnost stěn vlásečnic, omezuje vznik pooperačních otoků, urychluje vstřebávání poúrazových podlitin a zmenšuje pravděpodobnost jejich vzniku po operacích a usnadňuje vyprazdňování křečových žil u pacientů s poruchami žil dolních končetin.

indikace nebo použití (parafarm.)

Přípravek se užívá k léčení místních otoků a zánětů, především poúrazových a pooperačních, k léčbě a předcházení vzniku rozsáhlých pooperačních podlitin, k léčbě žilních onemocnění dolních končetin a zánětů šlachových pochev. Také se užívá k léčení bolestivých syndromů páteře s projevy útisku míšních nervových kořenů (poruchy "plotének", ústřel, ischias, bolestivé napětí v šíji).

Přípravek mohou užívat děti od 3 let věku i dospělí.

kontraindikace

Přípravek nesmí být užíván při přecitlivělosti na některou z jeho složek, při těžších poruchách funkce ledvin, nemocnými s otoky, které vznikly v důsledku onemocnění srdce, ledvin nebo jater a dále v prvních třech měsících těhotenství. Od čtvrtého měsíce těhotenství a v období kojení může být přípravek užíván jen ze zvlášť závažných důvodů a na výslovné doporučení lékaře.

nežádoucí účinky

Ojediněle se mohou vyskytovat nevolnost a zvracení, návaly horka, zrychlení srdeční frekvence a mírné svědění pokožky, případně alergické kožní reakce (vyrážky, svědění), snížení krevního tlaku. Tyto nežádoucí účinky bývají přechodné a obvykle samy vymizí. Přesto se při jejich případném výskytu nebo při výskytu jiných neobvyklých reakcí poraďte o dalším užívání přípravku s lékařem.

interakce

Účinky přípravku Aescin-Teva účinky jiných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Jestliže vám jiný lékař bude předepisovat nebo doporučovat nějaký další lék, informujte ho, že již užíváte přípravek Aescin-Teva. Než začnete současně s užíváním přípravku Aescin-Teva užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.

Aescin-Teva může zvýšit působení léků, které snižují srážlivost krve.

Aescin-Teva může rovněž zesílit toxické působení některých léků (např. aminoglykosidových antibiotik) na ledviny.

dávkování

Neurčí-li lékař jinak, obvykle užívají dospělí: zpočátku 3krát denně 2 potahované tablety, při udržovací léčbě většinou postačí užívat 1 potahovaná tableta 3krát denně. Dětem od 3 let se podává 2-3krát denně 1 potahovaná tableta.

způsob použití

Tablety se užívají po jídle a zapíjejí se sklenicí vody.

upozornění (příbalový leták)

Při předávkování nebo při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

uchovávání (příbalový leták)

Uchovávejte při teplotě 15 25 st. C v původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

varování (příbalový leták)

Přípravek nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

balení (příbalový leták)

30 potahovaných tablet v blistru v papírové krabičce.

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí, malé děti, velké děti
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít křečové žíly
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) tablety
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.