Acylpyrin + C por. tbl. eff.12

Kód: 8594002959784 Produktové číslo: 8594002959784 ATC skupina: N02BA51 Popis: Analgetika Kód SÚKL 0084255
kód SÚKL: 0084255 Kyselina acetylsalicylová snižuje bolest a teplotu. Vitamin C podporuje obranné reakce organismu a urychluje překonání chřipkových onemocnění.

Žádné hodnocení.
Připraveno k odeslání
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
85 Kč , plus doprava
 
Acylpyrin + C por. tbl. eff.12

farmakoterapeutická skupina

Antipyretikum, analgetikum, antiflogistikum 

indikace

Acylpyrin + C se užívá ke snížení horečky a bolesti při chřipce a nachlazení. Dále se přípravek užívá k léčbě lehkých až středních bolestí (např. bolestí hlavy, zubů, kloubů, svalů, bolesti při menstruaci, zánětu a při bolesti nervového původu).
Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství.
 

kontraindikace

Acylpyrin + C se nesmí užívat při přecitlivělosti na léčivé nebo pomocné látky, při vředové chorobě žaludku a střev, při senné rýmě nebo jiných alergických onemocněních, při tvorbě močových kamenů, při těžkém onemocnění jater, před chirurgickými zákroky spojenými s větším krvácením. Acylpyrin + C se nesmí podávat dětem.
nežádoucí účinky

Při užívání přípravku Acylpyrin + C se mohou objevit zažívací poruchy, např. pálení žáhy, nevolnost, zvracení. Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcích se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem. Při výskytu alergických reakcí, které se projevují kožními vyrážkami, svěděním nebo i dušností, nebo při zvýšené tvorbě modřin a černé stolici (jedná se o projevy zvýšené krvácivosti) přerušte užívání přípravku a okamžitě vyhledejte lékaře.
 

interakce

Účinky přípravku Acylpyrin + C a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Přípravek se nesmí užívat současně se sulfonamidy, protože může dojít k poškození ledvin. Současné užívání s přípravky ovlivňujícími srážení krve zvyšuje riziko možného krvácení. Také při současném užívání přípravků obsahujících kortikosteroidy může dojít ke krvácení do žaludku a střev. Kyselina acetylsalicylová zvyšuje účinek současně užívaného metotrexátu. Současné užívání přípravku a jiných léků proti bolesti a zánětu zvyšuje jejich nežádoucí účinky v oblasti žaludku. Současné užívání Acylpyrinu + C a přípravků na zvýšení močení může způsobit vážné poškození ledvin.
těhotenství a laktace

Dále se přípravek nesmí užívat ve třetí třetině těhotenství. V první a druhé třetině těhotenství a během kojení se Acylpyrin + C užívá pouze na doporučení lékaře.
 

dávkování

Nedoporučí-li lékař jinak, užívají dospělí a mladiství 1 tabletu v jednotlivé dávce. Dávku je možné opakovat podle potřeby ve 4-hodinových intervalech. Maximální denní dávka je 6 tablet. Přípravek je vhodné užívat po jídle.
způsob použití

Šumivou tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte.

 

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít bolest, teplota
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) šumivé tablety
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
Soubory

reklama acylpyrin+C

Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.