ACICLOVIR AL KRÉM drm crm 1x2gm/100mg

Kód: 4024773032910 ATC skupina: D06BB03 Popis: Antibiotika a chemoterapeutika k užití v dermatolo Kód SÚKL 0047714
Aciclovir AL krém je účinný v léčbě infekcí vyvolaných virem Herpes simplex.

Žádné hodnocení.
Poslední kusy na skladě!
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
119 Kč , plus doprava
 
ACICLOVIR AL KRÉM drm crm 1x2gm/100mg

Aciclovir AL krém je určen k tlumení bolesti, mokvání a pocitu svědění u oparů na rtech. Může se také použít k lokální léčbě u pásového oparu.

Aciklovir přítomný v krému Aciclovir AL krém se mění na účinnou látku s protivirovým účinkem teprve po průniku do buňky infikované virem. Uvedené viry se tedy sami podílejí na vzniku látky, která výrazně brání jejich množení.
 
Indikace:
Aciclovir AL krém se používá k tlumení bolesti a svědění u kožních infekcí vyvolaných herpetickými viry. Užívá se k léčbě jak u první, tak u opakované infekce, především u oparu na rtu (Herpes simplex).
Aciclovir AL krém mohou používat dospělí, mladiství i děti.
 
Kontraindikace:
Aciclovir AL krém nesmíte užívat při přecitlivělosti na aciklovir nebo některou z pomocných látek. Protože působí dráždivě na sliznicích, nesmí se používat v ústech a pochvě a zejména ne na oční spojivky.
Pouze na doporučení lékaře mohou přípravek používat nemocní s poruchou imunitního systému.
Gravidita a kojení:
Presto, že při pokusech na zvířatech nebyl pozorován žádný znetvořující účinek, měl by se krém v těhotenství používat pouze při pečlivém zvážení poměru přínosu oproti možným rizikům.
V době kojení je třeba se vyhnout použití krému v oblasti prsů.
Nežádoucí účinky
Aciclovir AL krém může vyvolat přechodné pálení ošetřených oblastí kůže. Na ošetřených místech a někdy i v těsném okolí se občas objevuje zarudnutí, vysychání a šupinky.
Pokud se vyskytnou tyto nežádoucí účinky nebo jiné neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.
 
Interakce:
Dosud nejsou známy. Přesto bez porady s lékařem nenanášejte na stejná místa jiné přípravky k zevnímu použití.
 
Dávkování a způsob použití:
Pokud lékař nedoporučí jinak, krém se obvykle nanáší v tenké vrstvě na infikované oblasti kůže pětkrát denně ve čtyřhodinových intervalech během dne. Nanáší se bavlněným tamponem. Pokud se nanáší rukou je třeba ruce před i po použití krému důkladně umýt, aby se zabránilo infekci poškozené kůže např. baktériemi nebo přenosu viru na nová dosud neinfikovaná místa kůže či sliznic. Aciclovir AL krém je třeba nanést i na oblasti přiléhající k místům s viditelnými známkami herpetické infekce (puchýřky, otok, zarudnutí). Léčba obvykle trvá pět dní. Pokud však příznaky do pěti dnů neustoupí, poraďte se o dalším užívání krému s lékařem. Doba léčení nemá být delší než deset dní.
 
Upozornění:
K dosažení co nejlepšího výsledku by mělo být léčení Aciclovir AL krém zahájeno co nejdříve, jakmile pocítíte první známky infekce, pálení, svědění, zarudnutí. Protivirová léčba Aciclovir AL krém je neúčinná poté, co se na postižených místech začnou tvořit strupy.
Při použití krému na přirození nebo v okolí konečníku může vazelína obsažená v Aciclovir AL krém snižovat odolnost současně použitého latexového kondomu proti roztržení a snižovat tím jeho spolehlivost.
Při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.
 
Uchovávání:
Uchováváme při teplotě do 25°C.
 
Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu. Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.
 
Balení:
Hliníková tuba se šroubovacím uzávěrem a příbalovou informací.

Složení:

Léčivá látka:
Aciclovirum (aciklovir) 50mg v 1g krému.


Pomocné látky:
Dimetikon, glyceromakrogol-250-stearát, cetylalkohol, tekutý parafin, propylenglykol, bílá vazelína, čištěná voda.
 
Indikační skupina:
Dermatologikum, virostatikum.

Specifikace
zadejte věkové omezení věk - umožňuje charakterizovat pro jakou věkovou skupinu je hledaný výrobek určen. Určení věku je zde pouze orientační, přesné věkové doporučení je třeba vždy hledat v popisu zboží. Zde přibližně: kojenci 0-3 roky, malé děti 3-6 let, velké děti 6-12let. dospělí, velké děti
vyberte lékovou formu léková forma - rozlišení konkrétní podoby (tvarové charakteristiky) jednotlivých výrobků. Parametr lze využít v kategorii léků a doplňků stravy(tablety, čípky...) a kategorii kosmetika (masti, krémy....) krémy
vyberte druh produktu druhy - určuje zda se jedná o lék, potravinový doplněk, bylinný čaj, léčebnou kosmetiku nebo zdravotnický materiál léky
upřesněte zdravotní problém na jaké příznaky nemoci lze hledané léky použít opary
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.